Managementul instituției

Director: Zanfir ILIE, e-mail: zanfirilie@yahoo.com
Nume E-mail
Director Zanfir Ilie zanfirilie@yahoo.com
Director adjunct Geta Eftimie egeta67@yahoo.com
Contabil Șef Mariana Buruiană marianaburuiana09@yahoo.com

Serviciul Dezvoltarea, evidența și prelucrarea colecțiilor

Șef serviciu: Violeta Moraru, e-mail: violetamoraru1971@yahoo.com
  Nume E-mail
Biroul Completare, achiziții. Evidența colecțiilor Titina Maricica Dediu - șef birou tmdediu@yahoo.com
Biroul Catalogarea colecțiilor. Control autoritate Dorina Bălan - șef birou balan_drn@yahoo.com
Compartimenul Colecții Speciale Camelia Bejenaru bejenaru_camelia@yahoo.com

Serviciul Relații cu publicul

Șef serviciu: Florina Diaconeasa, e-mail: fifteni@yahoo.com
Birou Nume E-mail
Împrumut la domiciliu pentru adulți Andreea Iorga - șef birou andreeaadnana@yahoo.com
Împrumut la domiciliu pentru copii Maricica Tărâlă-Sava - șef birou anda_roro2006@yahoo.com

Serviciul Săli de lectură

Şef serviciu: Silvia Cornelia Matei , e-mail: scmatei@yahoo.co.uk
  Nume E-mail
Săli de lectură și depozite generale Silvia Cornelia Matei - responsabil scmatei@yahoo.co.uk
Împrumut interbibliotecar
Silvia Cornelia Matei - responsabil scmatei@yahoo.co.uk
Compartimentul multimedia

Serviciul Automatizarea Prelucrării Informațiilor și Serviciilor

Şef serviciu: Cătălina Ciomaga, e-mail: cciomaga@bvau.ro
Birou  Nume E-mail
Automatizare Cătălina Ciomaga - șef birou cciomaga@bvau.ro

Serviciul Referințe

Şef serviciu: Camelia Elena Toporaș, e-mail: camitoporas@yahoo.com
  Nume E-mail
Compartimentul Informare Bibliografică Camelia Elena Toporaș - responsabil bvau.referinte@yahoo.com
Oficiul Referințe Tradiționale
Oficiul Referințe Electronice - Internet
Centrul de Informare Comunitară Ioana Chicu  

Serviciul Resurse Umane, asistență de specialitate, organizarea muncii

Şef serviciu: Spiridon Dafinoiu, e-mail: spiridon.dafinoiu@yahoo.com
  Nume E-mail
Secretariat, arhivă Daniela Aldea vaurechia@gmail.com
Biroul tehnic-administrativ-gospodăresc Cecilia Nistorencu - administrator nistorencucecilia@yahoo.ro

Filiale

  Nume E-mail
Filiala nr. 1 „Costache Negri“ Lucica Veliche - responsabil lucicaveliche@yahoo.com
Rezervări Geta Zeca getazeca@yahoo.com
Filiala nr. 2 „Paul Păltănea“ Cătălina Șoltuz - responsabil cata_nistor@yahoo.com
Filiala nr. 3 „Tehnologia informației“ Catrina Căluian- responsabil katycaluian@yahoo.com
Filiala nr. 4 „Grigore Vieru“ Celozena Diaconu - responsabil celozena@yahoo.com

Atelierul de legătorie

Responsabil atelier: Niculina Șerban

Personal

Personal de specialitate:   75  
Personal administrativ:   10  

Utilizăm setul de caractere UTF-8